Reklam Tanıtım Sektöründe Öncü

Diafo Creative Agency müşteri memnuniyetini, profesyonel hizmet anlayışıyla değerlendiren şirketimiz, fotoğraf çekimleri,HD video çekimleri, grafik tasarım baskılı işler , web sitesi kurulum ve uygulamaları,e-ticeret sitesi kurulumu, uygulamaları ve destek hizmetleri, ayrıca 3D ürün modelleme hizmetleri veren bir aile şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 
Thumbnail Image 1

Fotoğraf Çekimleri

Firmamız 1981’yılından günümüze reklam tanıtım fotoğraf çekimlerinde Sanayi, Turizm, Sağlık, Gıda, Ürün ve Üretim konuları ile, diğer bir çok konularda fotoğraf çekim tecrübesine sahiptir. Tenolojiyi ve yenilenen fotoğraf yazılımlarını takip ederek, yüksek çözünürlü fotoğraf makinaları, kaliteli objektif ve deneyimli ekibimizle size, kaliteli iş anlayışı ile hizmet vermekteyiz. Fotoğraf teslimatları digtal olarak 300ppi CMYK TIFF ve 100ppi RGB JPEG olarak DVDler ile teslim edilir.

Thumbnail Image 1

Sanayi

Büyük veya küçük sanayi kuruluşlarının ürün ve üretim faliyetlerini faliyet raporo, prestij katoloğu afiş ve posterlerde kullanacakları fotoğrafların çekilmleri belli bir plan ve projeye dayanır. Çekimlerden önce açı, ışık, tertip, temizlik ve personel kılık kyafetleri tespit edilir ve programlandırılır. Program dahilinde hangi açının hangi saatte yapılacağı tespit edilir ve fotoğraf çekimleri yapılır daha sonra çekim esnsında engellenemiyen bazı unsurlar photoshop ile revize edilir.

Thumbnail Image 1

Turizm

Oteller, tatilköyleri ve diğer turistik işletmelerin fotoğraf çekimleri özel itina ve tecrübe gerektirir, bu çekim çalışmamızda tesis yetkilileri ile yaptığımız toplantıda tesisin hangi bölümleri çekileceği hakkında notlar alınır daha sonra o bölümler yetkililerle dolaşılır ve ne gibi hazırlıklar yapılacağı karlaştırılır çekim saatları ve mekanları listesi oluşturulur. Turzim fotoğraf çekimlerinde mekanlarla birlikte tesisin özel bölümlerinden prestiji arttırıcı creative fotoğraflarda çekilir.

Thumbnail Image 1

Mimari

Mimari fotoğraf çekimleri her çekim konusunda olduğu gibi daha önceden çekimi yapılacak yapıtın konumu incelinerek perspektif açısı, ışık ve çevre temizligi notları ve çekim saatları tespit edilir. Program dahilinde yapıtın estetik açıdan gündüz iç ve dış mekenları, akşam iç ve dış mekanları çekilir. Daha sonra photoshop desteği ile, çekim sırasında engellenemiyen kirlilikler rötüşlanır, keskinlik, kontrast, perspektif ve renk ayarları yapılır.

 

Thumbnail Image 1

Gıda

Her türlü gıda ambalajı ve kendi doğal yapısı ile bir özelliğe sahiptir bu özelliği öne çıkartmak için aksesuarlı veya aksesuarsız kompozisyonlar ve ışık açısı ile desteklenir. Ürün fotoğraflarında görsel, izliyecilerin satın alma arzusunu öneçıkatrması gerektirmektedir o zaman çekilen fotoğraf amacına ulaşmış olur.İçecek fotoğrafları çekim esnsında fotoğrafik efektler, soğuk hissini veren damlacıklar ve sıcak hissini veren duman / buhar gibi efektler kullanılır daha sonra photoshop ile desteklenir.

Thumbnail Image 1

Endüstriyel Ürün

Endüstriyel ürünlerin krom, alüminyum ve paslanmaz malzemelerle yapılmakta olduğu için bu ürünlerin çekimlerinde yansımalar çok önemlidir. Yansımaları kontrol ederek ürünün yapısı ve formunu öne çıkartmak gerekir, bağzı fotoğraf çekimleri için özel üretilmiş yansıtıcılar kullanılmaktadır. Fotoğraf çekimleri tamamlandıktan sonra phtoshop programları ile ürünün üzerindeki istenmiyen yansımalar kaldırılır.

 

Thumbnail Image 1

Mobilya

Mobilyalar iki değişik tarz ile çekim yapılır, istenirse doğal artalan hazırlanarak ve aksesuar ve uygun ışık desteği ile, istenirse önceden seçilen artalanlara göre aksesuar, ışık ısısı ve ışık açısı ile destelenerek çekilir. Yapılan çekimler tamamlandıktan sonra bilgisayarda photoshop desteğile derinlik ve renk ayarları yapılır.Mobilya fotoğrafları takım ve mobilyanın özelliklerin gösterildiği detay çekimleri ile tamamlanır.

 

Thumbnail Image 1

Araç

Çekimden önce firma yetkileri ile yapılan toplantıda aracın hangi ortamda görüntüleneceğine karar verilir istenirse fotomodel kullanılır ve aksasuarlarla desteklenir. Araç fotoğraf çekimleri stüdyo ortamında daha önceden seçimi yapılan artalanlar için ön plan aksesuarları temin edilir daha sonra artalanların ışık ısıssı ve açılarına göre ışıklandırılıp fotoğraf çekimleri tamamlanır. Photoshopta artalanlara uyarlanan araç doğal bir ortamda fotoğraflanmış gibi görünür.

Thumbnail Image 1

Moda

Siz değerli müşterlerimizi bilgilendirdikten sonra çekim planı yapılmaktadır buna göre ürünün yapısı ve modeline göre aksesuar ve artalan planları oluşturulur. Çekimi yapılacak ürünlerin iyi hazılanması, fotomodelin saç ve makyajı için İyi bir kuaför ve makyöze ihtiyaç vadır. Moda çekimlerinde ürünü giyecek modelin tecrübeli ve beden ölçülerinin uyması gerekmektedir.

 

Thumbnail Image 1

Özel Gün Fotoğraf Çekimleri

Toplantı, Seminer, Evlilik ve sünnet gibi özel günleriniz için daima çekim ekibimiz hazırdır, randevunuzu daha önceden almanızı tavsiye ederiz, çekimlerimizde bol alternatif sunmaktayız seçtiğiniz fotoğrafların photosoplarında renk düzenlemeleri kadraj ayarlamaları ve ten rötüşları yapılmaktadır. Toplantı ve seminer fotoğrafları digital ortamda, evlilik ve sünnet çekimleri albüm olarak teslim edilmektedir.